+48 507 477 641 gabinetwlodarczyk@onet.pl

Zabiegi

Czym się zajmujemy

Usługi

Profilaktyka
Estetyka
Ortodoncja
Protetyka
Chirurgia
Choroby
dziąseł

Profilaktyka, Stomatologia Zachowawcza z Endodoncją :

Stomatologia zachowawcza z endodoncją – jest to dział stomatologii poświęcony profilaktyce próchnicy zębów oraz leczeniu już powstałych ubytków próchniczych. Bardzo obszerną część tej specjalności stanowi endodoncja, czyli dyscyplina specjalizująca się w leczeniu kanałowym zębów.

Leczenie endodontyczne wykonujemy z wykorzystaniem najwyższej klasy mikroskopu Leica M320 z torem wizyjnym i możliwością zapisu filmów czy zdjęć jako dokumentacji z leczenia. Na zyczenie pacjenta przebieg leczenia możemy transmintować na ekran LCD zawieszony w polu widzenia pacjenta poddanego leczeniu. Opracowanie kanałów wkonujemy dzięki najwyższej klasy "kombajnowi" endodontycznemu posiadającemu zintegrowany endometr-urządzenie mierzące głebokość kanału korzeniowego. Wizualizacja oraz sygnały dźwiękowe informują czy opracowaliśmy kanał do końca. Stosujemy systemy znieczuleń komputerowych QuickSleeper 5 oraz Sleeper One eliminujące nieprzyjemne doznania związane z klasycznymi iniekcjami. Teraz znieczulenie jest bezbolesne! Do każdego leczenia endodontycznego wykonujemy cyfrowe zdjęcie rentgenowskie które omawiamy razem z pacjentem podczas wizualizacji na panelach LED.

Posiadamy najnowocześniejszy laser do mikrochrurgii,  wybielania, diagnostyki Lasotronix Smart M

SMART M

  • Najszerszy zakres zastosowań – największy wybór akcesoriów
  • Najkrótszy czas leczenia – lasery o największej mocy
  • Biblioteka gotowych procedur zabiegowych z możliwością ich modyfikacji i przypisywania do pacjentów
  • Najniższe koszty eksploatacyjne
  • Prawidłowo dobrane trzy długości fali i różne moce światła:
    – 980nm –silan absorpcja w wodzie – najszybsze cięcie z koagulacją
    – 635nm, 400 mW -wysoka transmisja w wodzie – najlepsza „zimna” stymulacja  dezynfekcja
    – 405nm, 400mW – w oparciuo zjawisko autofluorescencji możemy precyzyjnie diagnozować rozległość infekcji bakteryjnych i zmian na błonie śluzowej, 
 
 r
Dezynfekcja aktywowana światłem (Photo-Activated Disinfection
– PAD) jest technologią innowacyjną wykorzystującą do wybiórczego niszczenia bakterii próchnicotwórczych i patogennych dla przyzębia 2 nietoksyczne składniki:
płynny fotoaktywator i laser diodowy 635nm.
Fotoaktywna dezynfekcja stanowi alternatywną formę leczenia schorzeń periodontologicznych. Do jej zalet zaliczyć należy szybką eliminację mikroorganizmów, bezpieczeństwo, wysoką skuteczność oraz brak wytwarzania oporności drobnoustrojów. Służy do leczenia zmian na błonie śluzowej jamy ustnej (m.in. leczenia opryszczki) lub dezynfekcji kieszonek dziąsłowych i przyzębnych (leczenia chorób przyzębia, potocznie zwanych „paradontozą”). Zabieg polega na aktywacji laserem specjalnego żelu-fotouczulacza, niszczącego mikroorganizmy . Zabieg jest wolny od nieprzyjemnych doznań dla Pacjenta.
Stosujemy go w leczeniu kanałowym, zapaleniach przyzębia, zapaleniach zębodłu po ekstrakcji, opracowywaniu ubytków próchnicowych.

Dzięki temu urządzeniu nasi pacjenci są bezpieczni!

Sucha mgła emitowana przez Nocospray2 eliminuje wszelkie patogeny z powietrza i powierzchni w gabinecie!

Chirurgia stomatologiczna

Chirurigia stomatologiczna dziedzina medycyny zajmujaca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych.

Zakres zabiegów wykonywanych przez chirurga stomatologa,  zajmującego się operacjami w obszarze twarzoczaszki, bywa różny i zależny jest od posiadanych przez operującego umiejętności. Do najczęściej wykonywanych procedur w chirurgii stomatologicznej należą:

Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna – dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez – protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (niedające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (proteza ruchoma śluzówkowo-ozębnowa), protezy nylonowe, lub acetalowe, a do stałych m.in. korony i mosty (metalowe-lane, licowane porcelaną na podbudowie metalowej oraz pełnoceramiczne).

Ortodoncja – dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz korygowaniem nieprawidłowości zębowych. Leczenie ortodontyczne przeprowadza się u pacjentów w każdym wieku z powodów profilaktycznych i estetycznych